Go to Top

Sosna

Jako producentem drewna klejonego możemy zaoferować Państwu wiele produktów drewnianych. W tym dziale postaramy się przybliżyć nasze wyroby sosnowe. Obecnie jest to jeden z najbardziej powszechnie stosowanych materiałów. Sosna należy do drzew iglastych o gęstości 420kg/m3 i o stosunkowo szybkim wzroście, dzięki czemu jest jednym z najtańszych surowców na rynku. Dobra cena sosny nie oznacza złych parametrów konstrukcyjnych. Obecnie z tego drewna produkujemy kantówki drzwiowe, okienne, a także płyty, listwy i galanterie sosnowe.

 

Produkowane wyroby sosnowe:

Kantówka okienna
Kantówki sosnowe w pełnej specyfikacji wymiarowej, typowej dla okien na potrzeby rynku krajowego i zagranicznego. W jakości spełniającej wymagane normy. Klejone warstwowo klejem wodoodpornym DIN EN 204 D4. Warstwy zewnętrzne lite lub łączone na mikrowczepy. Kantówka lita dostępna w długościach 800 – 3000 mm, łączona w sztangach 6000 mm. Wilgotność 12% +/-2%
Kantówka drzwiowa
Kantówki sosnowe w wymiarach drzwiowych typowych dla drzwi zewnętrznych i wewnętrznych oraz w wymiarach nietypowych na zlecenie klienta. Klejone warstwowo lub blokowo z zastosowaniem obłogów zewnętrznych litych. Klejone klejem wodoodpornym DIN EN 204 D4. Warstwy zewnętrzne lite lub łączone na mikrowczepy. Kantówka lita dostępna w długościach 800 – 3000 mm, łączona w sztangach 6000 mm. Wilgotność dla drzwi zewnętrznych 12% +/-2%, dla drzwi wewnętrznych 10% +/- 2%.
Płyty klejone
Płyty sosnowe klejone w szerokiej gamie wymiarowej zgodnej z zapotrzebowaniem klienta. Klejone warstwowo na grubości i szerokości, lite lub łączone na mikrowczepy. Dostępne w różnych klasach jakościowych. Klejone klejem wodoodpornym DIN EN 204 D4. Wilgotność 10% +/- 2%.
Galanteria drewniana
Produkty sosnowe klejone: listwy, płyty, krawędziaki, ramiaki. Klejone warstwowo do grubości i szerokości. Łączone na długości, lite lub w wersji nie klejonej. Produkty dostępne we wszystkich wymiarach i klasach jakościowych. Klejone klejem wodoodpornym DIN EN 204 D4 i D3. Wilgotność 10% +/- 2%.